КИЇВ. Блаженніший Митрополит Володимир нагородив Відзнакою Предстоятеля УПЦ людину, котра віднайшла і повернула Церкві Малочернеччинський Чудотворний образ Христа Спасителя «Хліб Життя»

Як повідомляє портал "Православіє в Україні", 7 лютого 2013 року Предстоятель Української Православної Церкви Блаженніший Митрополит Київський і всієї України Володимир у своїй резиденції у Святій Успенській Києво-Печерській Лаврі прийняв відомого збирача релігійного живопису Олега Здановича.

На зустрічі були присутні секретар Предстоятеля УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр та єпископ Сумський і Охтирський Євлогій.

За заслуги перед Українською Православною Церквою Блаженніший Митрополит Володимир нагородив Олега Мечиславовича Відзнакою Предстоятеля УПЦ.

В свою чергу Олег Зданович від себе та Юрія Сухарова подарував Блаженнішому Владиці ікону Святого рівноапостольного князя Володимира, виготовлену лаврськими майстрами на поч. ХХ ст.

***

Образ Христа Спасителя «Хліб Життя» прославився численними чудесами зцілення в с. Мала Чернеччина Сумського повіту Харківської губернії наприкінці ХIX століття. На початку ХХ століття, в роки громадянської війни, ікона була втрачена. Майже через 100 років ікона була віднайдена у колекції Олега Здановича. 25 вересня 2012 року Малочернеччинський Чудотворний образ Христа Спасителя «Хліб Життя» був переданий віруючим Сумської єпархії.