РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ ЄПИСКОПА СУМСЬКОГО І ОХТИРСЬКОГО ЄВЛОГІЯ

ЧЕСНИМ ПАСТИРЯМ, БОГОЛЮБИВИМ ІНОКАМ ТА ІНОКИНЯМ,

ВСІМ ВІРНИМ ЧАДАМ СУМСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

«Христос раждається — славіте! Христо з небес — зустрічайте!»

(Ірмос 1-ї пісні Різдвяного канона)

Улюблені  у Господі всечесні отці,

дорогі брати і сестри!

Вступаючи у Новоліття благості Божої, «святкуємо нині, — пише святитель Григорій Богослов, — пришестя Бога до людей, щоб нам… повернутися до Бога, тож, відклавши вітху людину, вдягнімось у нову» (Еф.4,22). Бог зійшов на землю, щоб піднести нас на небо. Сам Бог у людському вигляді увійшов до нашого світу, щоб назавжди змінити його.

Радість Різдва Христового настільки значна, що стала відправною точкою християнського літочислення. Різдвяна радість не може бути лише простою даниною традиції, адже вона більша і глибша за традиції. Це радість батьківської втіхи людей, що обтяжені гріхами і страстями, це радість усвідомлення того, що ми не залишаємось забутими і залишеними Богом, що ми не приречені на знедоленість та вічне вигнання. Прийшов Той, Хто вгамує всі наші печалі, візьме на себе наші немощі, витре усяку сльозу (Одкр. 21, 3-4). Звершилась «велика благочестя тайна: Бог явився у плоті» (1Тим. 3,16), зруйнувалася стіна, що відокремлювала нас від Бога, людина отримала можливість стати причасником Божого єства (2Пт. 1,4). Син Божий, Начальник світу, Отець майбутнього віку (Іс. 9,6) повертає нам честь і гідність дітей Божих і спадкоємців Його Царства. І світ після цього вже ніколи не буде таким, як раніше.

В день Різдва Христового немає нікого, хто був би забутий або позбавлений блага. Христос Спаситель народжується у плоті у наш грішний світ і відкриває кожному віруючому серцю шлях до примирення з Богом. Тепер кожна людина має можливість назвати Творця всього видимого і невидимого світу своїм Отцем.

Нині до всіх нас звернуті слова Спасителя світу: «Нехай не бентежиться серце ваше; віруйте в Бога і в Мене віруйте… Я є путь і істина і життя; ніхто не приходить до Отця, як тільки через Мене» (Ін. 14,1-6). Радіючи про Богонемовля Христа, сприймімо цей заклик як правило свого життя, адже ми покликані своєю вдячністю, своєю вірою у милість Всемилостивого Бога, маючи свідчення про пізнання того, яко благий, довготерпеливий і вельмимилостивий Господь до всіх, хто призиває Його.

Рік, що минає, став роком особливої радості та втіхи для православних віруючих Сумщини: після майже столітнього забуття і зневаги повернулася чудотворна Святиня Сумщини – Малочернетчинський образ Христа Спасителя «Хліб Життя». Ця ікона знову піднесена для молитовного і шанувального поклоніння, знову перед нею горить лампада, віддзеркалюючи вогонь нашої віри та надії.

Вклоняючись нині Богонемовляті Христу, будемо просити Його про тишу і благоденствіє, щоб Він благословив миром Сумщину, щоб у кожному серці зазвучала хвалебна ангельська пісня: «Слава у вишніх Богу, і на землі мир, в людях благовоління!». Нехай кожен із нас з глибокою вірою і покаянням принесе до ясел Богонемовляти, за словами Святителя Іоанна Златоустого, більш дорогоцінні дари, ніж принесли волхви: «Прийди ж і ти з дарами, не з такими, як волхви, але із більш дорогоцінними. Вони принесли золото – ти принеси цнотливість і чесноту; вони принесли ліван – ти принеси чисті молитви, ці духовні пахощі; вони принесли смірну – ти принеси смиренномудріє, серце смиренне і милостиню» (Слово 6-е).

Знову і знову вітаю всіх вас із Різдвом Христовим та Новоліттям! Іже увертепі Народивийся і в яслях возлегій, нашого ради спасіння, Христос, істинний Бог наш, помилує і спасе нас, яко Благ и Чоловіколюбець.

Христос рождається – славімо Його!

З любов’ю і благословенням

+ ЄВЛОГІЙ,