В связи с попыткой захвата храма в Тернопольской области епископ Евлогий выразил архиепископу Сергию слова братской поддержки

Його Високопреосвященству,

Високопреосвященнішому Сергію,

архієпископу Тернопільському і Кременецькому

Ваше Високопреосвященство,

дорогий Владико!

Із тривогою дізнався про те, що 29 листопада 2009 року група прихильників розкольницького угрупування, що іменує себе упц кп, маючи підтримку посадових осіб місцевої влади, зробили чергову спробу захопити новозбудований Свято-Покровський храм с. Мусорівці Збаразького району Тернопільської області. Такий перебіг подій на Тернопільщині змушує пригадати події початку 1990-х років, коли масово захоплювалися православні храми, які до цих пір не повернуті православним громадам. Незаконний захват православних храмів іншим конфесіям є нехтуванням законних прав і свобод православних віруючих, що суперечить чинному законодавству України та міжнародним зобов’язанням України перед Радою Європи та міжнародною спільнотою.

У зв’язку із зазначеними фактами від імені православних віруючих Сумської єпархії Української Православної Церкви прийміть слова братньої підтримки як свідчення нашої єдності у лоні Святої Православної Церкви.

Разом з тим заявляю рішучий протест проти порушення законних прав і свобод православних віруючих і спроби захвату Свято-Покровського храму розкольницьким угрупуванням.

З братньою любов’ю у Христі

+ЄВЛОГІЙ,