Сумский епископ выразил протест против передачи православного храма униатам в Ивано-Франковской епархии

Коломийському міському голові

Овчаренку Ю.І.

Шановний Юріє Івановичу!

Мені стало відомо, що 13 травня 2009 року група віруючих на чолі зі священиком УГКЦ здійснила спробу захоплення Благовіщенського храму в місті Коломия Івано-Франківської області по вулиці Карпатській, 2. А вже 20 травня 2009 року Коломийська міська рада прийняла рішення про реставрацію Благовіщенського храму по вулиці Карпатській, 2 міста Коломиї з подальшою передачею його УГКЦ.

Такий перебіг подій у Коломиї змушує пригадати події початку 1990-х років, коли уГаличинімасово захоплювалися православні храми, які до цих пір не повернуті православним громадам. Незаконна передача православних храмів іншим конфесіям є нехтуванням законних прав і свобод православних віруючих, що суперечить чинному законодавству України та міжнародним зобов’язанням України перед Радою Європи та міжнародною спільнотою.

У зв’язку із зазначеними фактами від імені православних віруючих Сумської єпархії Української Православної Церкви заявляю рішучий протест проти порушення законних прав і свобод православних віруючих і передачі Благовіщенського храму Коломиї іншій конфесії – УГКЦ.

+ЄВЛОГІЙ,

ЄПИСКОП